Petje je po svoji naravi zelo vzvišeno dejanje, saj seže veliko globlje v naša doživljanja kot beseda. Velikokrat začutimo, kako nas petje ali glasba prevzame z neko močjo, ki nas dvigne in poveže z vsem, kar je Božjega. Ko zapojemo pri bogoslužju, na poseben način izražamo našo molitev.
Vsako bogoslužje je praznik, saj slavimo z njim Kristusa. Če pri tem sodelujemo še s petjem, to prazničnost še poglobimo.
Povezuje nas veselje do petja ter medsebojno druženje. Redno sodelujemo pri mašah in drugih slovesnostih v domači župniji.
Veselje nas prevzame šele po dovolj resnem delu. V našem primeru so to redne tedenske vaje. Delu mora slediti tudi zabava, zato si organiziramo tudi skupna praznovanja, srečanja ali izlete.
VABILO IN KLIC NA POMOČ
Zelo si želimo medse pomladek – nove pevce. Vsi, ki bi želeli, se nam lahko pridružite. Z veseljem vas bomo sprejeli!