Bog je ljubezenČe je Bog ljubezen, ne obstaja nič ustvarjenega, česar ne bi nosila, objemala neskončna naklonjenost. Bog ne le izjavi, da je on ljubezen, ampak to dokaže: »Nihče nima večje ljubezni, kakor je ta, da kdo da svoje življenje za prijatelje« (Jn 15,13).

(KKC 218–221)

Nobena druga religija ne pove tega, kar pove krščanstvo: »Bog je ljubezen« (1 Jn 4,8.16). Vera vztraja pri tej besedi, čeprav bi zaradi izkušnje trpljenja in hudobije v svetu ljudje lahko dvomili o tem, ali je Bog res prijazen. Že v Stari zavezi Bog po ustih preroka Izaija sporoča svojemu ljudstvu: »Ker si drag v mojih očeh, spoštovan in te ljubim, dam ljudi v zameno zate in ljudstva v zameno za tvoje življenje. Ne boj se, saj sem jaz s teboj« (Iz 43,4–5), in mu pove: »Mar pozabi žena svojega otročiča in se ne usmili otroka svojega telesa? A tudi če bi one pozabile, jaz te ne pozabim. Glej, na obe dlani sem te zapisal« (Iz 49, 15–16). Da govorjenje o Božji ljubezni niso prazne besede, dokaže Jezus na križu, kjer da svoje življenje za svoje prijatelje.

YOUCAT – katekizem za mlade

Kontakt

Župnijski urad Dornava

Dornava 128a
2252 Dornava, Slovenija

+386 (0)2 755 07 51

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Bogoslužje

  •  Maše ob delavnikih (zimski čas): 7.00 čet, pet, sob; 17.00 po, tor, sre

  •  Maše ob delavnikih (poletni čas): 7.00 čet, pet, sob; 19.00 po, tor, sre

  • Nedeljske maše (zimski in poletni čas): 9.00, 10.30