sveti duhŽe v Stari zavezi je Božje ljudstvo čakalo na izlitje Svetega Duha, na Mesija. Jezus je živel življenje v posebnem duhu ljubezni in popolne edinosti s svojim Očetom v nebesih. Ta Jezusov Duh je bil »Sveti Duh«, po katerem je hrepenelo izraelsko ljudstvo; in to je bil isti Duh, ki ga je Jezus obljubil svojim učencem, isti Duh, ki se je petdeset dni po veliki noči, na binkoštni praznik, izlil na učence. In spet je to tisti Jezusov Sveti Duh, ki pride na vsakega, ki prejme zakrament birme. (KKC 1285–1288, 1315)

Že v apostolskih delih, ki so nastala nekaj desetletij po Jezusovi smrti, vidimo Petra in Janeza na »birmanskem potovanju«; oba polagata roke na nove kristjane, ki so bili prej le »krščeni v ime Gospoda Jezusa«, da se je njihova srca napolnijo s Svetim Duhom.

Po YOUCAT – katekizem za mlade

 

Kontakt

Župnijski urad Dornava

Dornava 128a
2252 Dornava, Slovenija

+386 (0)2 755 07 51

  +386 41 752 395

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Bogoslužje

  • Maše ob delavnikih (zimski čas) so ob 18.00 uri.
  • Nedeljske maše (zimski in poletni čas): ob 8.00 in 10.00 uri.