• Od Slovenske škofovske konference smo dobili nova navodila za čas od 12.4.2021 pa do nadaljnjega: od ponedeljka, 12. aprila 2021, velja, da se lahko svete maše izvajajo v skladu z določilom 30 m2 na osebo, ali članov istega gospodinjstva.
  (To nam je že znano, tako določilo smo že imeli). Za našo dornavsko cerkev to pomeni: pri maše je lahko 7. oseb, oziroma gospodinjstev. Prosim, da navodila upoštevate in dajte prednost pri maši sorodnikom pokojnih za katere je sveta maša.
 • Spoved in obhajilo sta dovoljena le z posamezno udeležbo, po predhodni najavi (telefonom).
 • Verouk – ker ne moremo izpolniti vseh pogojev bo pri nas verouk še naprej na daljavo.
  Spoštovani otroci in starše tretjega razreda: Predelajte lekcijo št. 15, na strani 62. Poudarek naj bo kako se obnašamo v cerkvi. Hvala!
  Spoštovani otroci in starše četrtega razreda. Predelajte lekcijo št. 15, na strani 61. Poudarek naj bo na družinski molitvi v vaši družini. Hvala.
 • Povezava do veroučne učilnice Lidija Kodrič Kmet za 1., 2., 5. in 7. razred
  https://padlet.com/lidijakkmet/s3i71sulkgyv5ey4.

 • Danes začenjamo teden molitve za duhovne poklice. Vse vernike prosim, da v ta namen molimo.
 • Jutri, 19. aprila, je obletnica smrti p. Jožeta Krambergerja, spomnimo se ga v molitvah.
 • Nova navodila SŠK:

  V ponedeljek se odpirajo cerkve za bogoslužje z verniki

  Vlada je na seji 9. aprila 2021 sprejela nov Odlok o začasni omejitvi kolektivnega uresničevanja verske svobode v Republiki Sloveniji, v katerem je določila pogoje za izvajanje verske dejavnosti.

  Tako bo, po vladnih napovedih, od ponedeljka, 12. aprila 2021, veljalo da se bodo lahko svete maše izvajale v skladu z določilom 30 m2 na osebo oz. člane istega gospodinjstva. V kolikor je površina verskega objekta manjša od 30 m2 je kljub temu lahko pri sveti maši navzoča ena oseba oz. člani istega gospodinjstva (družina). Škofje so se na seji Stalnega sveta SŠK, ki je bila, 9. aprila 2021, zavzeli za versko svobodo ter pravico vernikov do bogoslužja. V dveh pismih, ki jih je predsednik SŠK nadškof msgr. Stanislav Zore poslal predsedniku vlade, so se škofje zavzeli za odpravo omejitev na področju obhajanja bogoslužij tako, da bi bile omejitve sorazmerne z omejitvami na drugih področjih javnega življenja. Prav tako so škofje izrazili pričakovanje, da v skrbi za duhovno korist vernikov vlada odpravi nesorazmerne omejitve na področju površine, ki je predpisana za vsakega vernika v cerkvah ter dovoli javna bogoslužja tudi na prostem. Obenem škofje pozivajo duhovnike, redovnice, redovnike in vernike, da upoštevajo vse vladne ukrepe in priporočila NIJZ za zaščito zdravja in omejitev epidemije.

  Tajništvo SŠK
 • Verouk se do nadaljnjega izvaja na daljavo (po spletu)

  Vlada je na seji 9. aprila 2021 sprejela nov Odlok o začasni omejitvi kolektivnega uresničevanja verske svobode v Republiki Sloveniji (https://www.uradni-list.si/_pdf/2021/Ur/u2021055.pdf), po katerem je izvajanje verouka (kateheze)možno samo na daljavo oz. preko spleta.

  Dokler vlada ne bo sprejela ustreznega odloka in dovolila versko izobraževalno dejavnost velja, da je izvajanje verouka in drugih pastoralnih dejavnosti »v živo« prepovedano. Razlog za prepoved izvajanja verouka je v tem, da pri verouku prihaja do mešanja otrok iz različnih razredov oz. šol, kar lahko dodatno vpliva na širjenje epidemije. Vlada bo Odlok o začasni omejitvi kolektivnega uresničevanja verske svobode v Republiki Sloveniji preverila naslednji teden in ga glede na epidemiološke razmere dopolnila. Posamezne škofije so že oz. bodo pripravile navodila za obhajanje prvih svetih obhajil in birm ter jih posredovale duhovnikom.

  Dr. Tadej Strehovec
  Generalni tajnik SŠK

 

NEDELJA

18.4.2021

3. vel. nedelja

9.00 za + Darijo Petek

10.30 za + Antona Arnuš obl., in vse + Zavec - Preac

Ponedeljek

19.4.2021

Sv. Leon IX, papež

19.00 za + Antona Zelenko obl. in vse + Zelenko, Kosec in Čuš

Torek

20.4.2021

Sv. Teotim, škof

19.00 za + Borisa obl., Franca in Marijo Vuk

Sreda

21.4.2021

Sv. Anzelm, škof

19.00 za + Franca in Marijo Kovačič, Jožefa in Ivano Arnuš obl., Marijo Pihler, Antona Kovačič in + Dejana Zagoršek

Četrtek

22.4.2021

Sv. Leonid, muč.

7.00 za + Draga Hunjet, darovala družina Florjanič iz Dornave

Petek

23.4.2021

Sv. Jurij, muč.

7.00 za + Benjamina Stepišnik, daroval Oton Kokol z družino

Sobota

24.4.2021

Sv. Fidelis, muč.

7.00 za + Jožefa Petek, darovali vnuki, pravnuki in Darja

NEDELJA

25.4.2021

4. velikonočna in nedelja dobrega pastirja

9.00 za farane

10.30 za + Ljudmilo obl. in Martina Cajnko in + Ano Emeršič

 

 

Kontakt

Župnijski urad Dornava

Dornava 128a
2252 Dornava, Slovenija

+386 (0)2 755 07 51

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Bogoslužje

 •  Maše ob delavnikih (zimski čas): 7.00 čet, pet, sob; 17.00 po, tor, sre

 •  Maše ob delavnikih (poletni čas): 7.00 čet, pet, sob; 19.00 po, tor, sre

 • Nedeljske maše (zimski in poletni čas): 9.00, 10.30