• V sredo, 12. avgusta, je pri nas slovesni praznik celodnevnega češčenja Rešnjega Telesa in Krvi – MOLITVE.
  Sv. Maše so ob 9.00, 10.30 in sklep ob 18.00 uri. Sklepno sveto mašo bo vodil p. Damjan Tikvič - katehet birmancev. K tej sklepni maši še posebej vabljeni vsi birmanci, starši in botri. To bo prvo srečanje v pripravi na birmo.
 • Organista in pevce prosim, da bi pri sklepu peli.
 • Spored češčenja:
  po pozni maši, t.j. 11.30 – 12.30 Pacinje, Sp. Velovlek, Borovci in Žamenci,
  15.00 – 16.00 Dornava,
  16.00 – 18.00 Mezgovci, ŽPS, Karitas, F.D. in pevci,
  Vsi še enkrat lepo vabljeni k sklepu molitev ob 18.00 uri.
 • V soboto, 15. avgusta, je zapovedani praznik Marijinega Vnebovzetja – veliki šmaren – lepo ste vabljeni k maši in posvetitvi Devici Mariji.
 • Dogajanje na Ptujski Gori ob velikem šmarnu pa imate na oglasni deski.

Priloga: Navodila slovenskih škofov v slovenskih cerkvah v času krepitve epidemije COVID-19
(stanje: 21. julij 2020):

 

Dopolnjeno na osnovi priporočil NIJZ (22. julij 2020)

Slovenski škofje ordinariji so v ponedeljek, 20. julija 2020, sprejeli dodatne preventivne ukrepe za preprečevanje širjenja epidemije COVID-19. Nova navodila veljajo od torka, 21. julija 2020, do preklica. Navodila so dopolnjena na osnovi pozitivnega mnenja in pripomb NIJZ ter novih predpisov vlade Republike Slovenije. S tem navodilom prenehajo veljati Navodila slovenskih škofov v slovenskih cerkvah v času krepitve epidemije COVID-19,[1] ki so bila v veljavi od 30. junija 2020. Glede na prejšnja navodila so v novih zapisane naslednje novosti:

1. Pred nedeljskimi in prazničnimi svetimi mašami verniki ob vstopu v cerkev v poseben nabiralnik (škatlo ipd.) oddajo list s svojo telefonsko številko (brez imena in naslova). Ob vhodu naj bo napis: »Spoštovani verniki, prosimo vas, da v skladu z uredbo vlade z dne 8. julija 2020 oddate listek s svojo telefonsko številko (brez imena in naslova), ki jo bomo hranili 30 dni ter jo v primeru epidemije oddali pristojnim državnim ustanovam, da vas kontaktirajo.« Župnik oziroma duhovnik po vsaki sveti maši listke s telefonskimi številkami zalepi v posebno mapo oziroma vloži v kuverto, na njej označi dan, datum in uro svete maše ter jo hrani 30 dni. Po tem obdobju kuverto z listki uniči. V primeru, da je bila pri sveti maši navzoča oseba, okužena s koronavirusom, župnik na zahtevo pristojne državne ustanove (inšpektorata, policije, NIJZ) posreduje telefonske številke udeležencev pri določeni sveti maši. Župnik oziroma duhovnik o posredovanju podatkov obvesti SŠK (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.). V primeru delavniških svetih maš oddaja telefonske številke ni obvezna, saj duhovnik običajno pozna vernike.

2. Duhovnik v primeru povečanega števila okuženih v lokalni skupnosti med sveto mašo nosi masko.

3. Med vsako sveto mašo in po njej je treba cerkev temeljito zračiti.

4. Sveta maša na prostem (na prostoru v zasebni lasti npr. župnije) je dovoljena z upoštevanjem medosebne razdalje 1,5 metra, razkuževanjem rok, sedežnim redom in oddajo telefonskih številk vseh udeležencev. Če ni mogoče zagotoviti razdalje 1,5 metra, morajo vsi prisotni nositi maske. Svete maše na prostem se lahko udeleži do največ 500 vernikov (vključno z ministranti, pevci, organisti, glavnim mašnikom in somašniki).

5. Pogostitve in posebni programi druženja po svetih mašah do nadaljnjega niso dovoljeni.

6. Birme so do nadaljnjega vedno na prostem, izjemoma v cerkvi.

7. Poletni oratoriji in počitniško druženje oziroma delavnice lahko v dogovoru s krajevnim ordinarijem potekajo ob upoštevanju navodil in predpisov državnih ustanov. Če je udeležencev več kot 50, se razdelijo v manjše skupine. Starši oziroma zakoniti zastopniki otrok morajo pred oratorijem dati pisno soglasje, s katerim prevzemajo odgovornost v primeru morebitne okužbe oziroma karantene.

8. Do nadaljnjega so preklicana vsa dovoljenja za izvedbo duhovnih seminarjev in predavanj, ki jih izvajajo škofje, duhovniki, redovnice ali redovniki in laiki iz tujine.

V primeru poslabšanja zdravstvenega stanja in zaostrovanja državnih navodil lahko vsak škof ordinarij za svojo škofijo sprejme dodatne omejitve na področju verskega oziroma bogoslužnega življenja župnij.

Dr. Tadej Strehovec
Generalni tajnik SŠK

 

NEDELJA

9.8.2020

19. ned. med letom

9.00 za farane

10.30 za + Lovrenca in Marijo Štebih, Alojza in Marijo Vdovič in + Marijo Toplak

Ponedeljek

10.8.2020

Sv. Lovrenc, muč.

19.00 za + Marijo in Franca Solina obl., Verono Solina, Marijo Florjanič, + rodbino Šumenjak, p. Jožeta Kramberger in + Franca Cigula - Vilčeka

Torek

11.8.2020

Sv. Klara, red.

19.00 za + Marijo obl. in Jožefa Kosec, Antona Zelenko in vse + Zelenko

Sreda

12.8.2020

Celodnevno češčenje Rešnjega Telesa in Krvi - Molitve

9.00 za + Franca Brmež, starše Brmež – Vojsk, Marico Flegar in + sorodnike Lenart

10.30 za + Štefanijo Čeh, daroval Janez Munda iz Bratislavec

18.00 za + Alojza Valenko, daroval sin Jurij s Sašo, Tinom in Jano

Četrtek

13.8.2020

Sv. Hipolit, muč.

7.00 za + Marijo Glaser, darovala Dragica Zupanič z družino

Petek

14.8.2020

Sv. Maksimilijan Kolbe, red.

7.00 za + Ivanko Peteršič, darovala družina Petek iz Konjic

Sobota

15.8.2020

Marijino vnebovzetje. Veliki šmaren

9.00 za + Marijo in Rudolfa Dokl in + Alojza Kmetec

10.30 za farane

NEDELJA

16.8.2020

20. ned. med letom

9.00 za + Elizabeto in Jakoba Sok, starše Cigula, sestro in brata Cigula, Ireno Golob in Suzano Janžekovič

10.30 za farane

 

Kontakt

Župnijski urad Dornava

Dornava 128a
2252 Dornava, Slovenija

+386 (0)2 755 07 51

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Bogoslužje

 •  Maše ob delavnikih (zimski čas): 7.00 čet, pet, sob; 17.00 po, tor, sre

 •  Maše ob delavnikih (poletni čas): 7.00 čet, pet, sob; 19.00 po, tor, sre

 • Nedeljske maše (zimski in poletni čas): 9.00, 10.30